KÉPírók
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KÉPírók

Amatőr online irodalmi műhely
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Ajánló

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Tiana

Tiana


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2014. Dec. 28.

Ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Ajánló   Ajánló EmptyHétf. Jún. 29, 2015 5:58 pm

Ez itt a legszemélyesebben véve a mi saját meglátásaink tárháza lesz!
Mire is gondolok pontosan?
Volt már szó arról, hogy sikeres, de legalábbis publikáló írók, művészlelkek, hogyan gondolják, mi kell az íráshoz. És szemezgetve innen onnan, ki is lehet venni szavaikból pár nagyon hasznos, nagyon sok tanácsot.  
Ez lett végül az Olvasmány

Azonban mi magunk is rendelkezünk, - akár csak olvasói/nézői szempontból véve - valamiféle meglátással annak értelmében, hogy mit is tartunk hasznosnak a fejlődésünkben. Már ami az írást illeti. Smile

Ezért született meg az Ajánló!
Ide kérem azokat a műveket, legyen az könyv, film, mese, anime, vagy akár egy konkrét író egész stílusa ... egyszóval BÁRMI! ami konkrétan szélesítette az írás technikádat is.

Persze nagyvonalakban rá lehet fogni szinte mindenre, hogy hasznos volt, mert minden szól valamiről, sőt, olvasni még a rosszat is érdemes, legalább érzi az ember, hogy mit ne...

Ezért nehéz feladat előtt állunk, kiválogatni azt, és csakis azt a párat, ami tényleg és aktívan segített abban, hogy úgy írj, ahogy most írsz, és talán még abban is fog, hogy még jobb legyél!

Neked mi határozza meg a stílusod? Mit Ajánlsz?  Smile
Vissza az elejére Go down
https://kepirok.hungarianforum.com
Tiana

Tiana


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2014. Dec. 28.

Ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ajánló   Ajánló EmptyHétf. Jún. 29, 2015 6:04 pm

A lista állandóan bővül az ajánlásaitok alapján
____________________


Könyv
J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk ura (trilógia)
C. S. Lewis: Narnia Krónikái (sorozat)
Christopher Paolini: Az örökség (sorozat)
Robert Jordan: Az idő kereke (sorozat)
Franz Werfel - A Musza Dagh negyven napja
Murakami Haruki - 1Q84 (trilógia)
A. J. Cronin - Réztábla a kapu alatt


Film
A tégla
Viharsziget
Az ördög ügyvédje



Anime
Baccano!!
Durarara!!
Code Geas - Hangyaku no Lelouch


Művész
Ernest Hemingway


A hozzászólást Tiana összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 29, 2015 7:20 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://kepirok.hungarianforum.com
Stella Miller

Stella Miller


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2014. Dec. 28.

Ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ajánló   Ajánló EmptyHétf. Jún. 29, 2015 6:09 pm

Oké, nem tagadom, amik a legjobban megihlettek, ezek:

Könyvek:

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk ura (trilógia)
C. S. Lewis: Narnia Krónikái (sorozat)
Christopher Paolini: Az örökség (sorozat)
Robert Jordan: Az idő kereke (sorozat)

Ötletadó filmek:

A tégla
Viharsziget
(Igen, tudom, mindkettő Leonardo di Caprio-s film, na de ha neki vannak ilyen beteg sztorijai?)


Vissza az elejére Go down
http://syrup.blogger.hu/
Tiana

Tiana


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2014. Dec. 28.

Ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ajánló   Ajánló EmptyHétf. Jún. 29, 2015 6:51 pm

Könyv
Franz Werfel - A Musza Dagh negyven napja
// Valós történelmi tragédiát ír le. Személy szerint átéltem vele olyan érzést a könyv végére, amit remélhetőleg soha nem fogok. Azután újra és újra azt a szintet próbálom megütni, több kevesebb sikerrel. ^^ //

Murakami Haruki - 1Q84
// Igen merész, részletes, zavaróan intim egyes helyeken, de zseniálisan precíz, mindvégig figyelemfelkeltő, és művelt! Arisztotelészt idéz teljesen odaillő módon. Egy receptkönyvbe illő szöveget olvastatott el velem, és élveztem! Meg tudnám csinálni a főhős ebédjét az alapján, közben pedig infó infó, mindig csak annyi, amennyi szükséges. Hihetetlenül kiszámított remekmű, aminek az olvasása közben magam is kicsit másképp kezdtem el gondolkozni az én stílusomon. //

A. J. Cronin - Réztábla a kapu alatt
//Ezután éreztem úgy, hogy realizálódtam és nem akarok többé habos-babos sztorikat írni, mégpedig azért, mert az író meg tudta szerettetni velem a sokszor fájdalmas való életet is, bár, hogy hogyan, azt máig kutatom.//

Anime
Baccano!! és társa a Durarara!!
//Igen! Én sem hittem volna, hogy egy anime a puszta szórakozáson kívül mást is nyújthatna. Valójában azért néztem az animéket, mert érteni akartam (egy kis kikapcsolódás keretén belül) hogy mit hogy látnak a japánok (legalább az íróik). Egy nemzet stílusa ez, én pedig érdeklődtem irántuk. Aztán megnéztem ezt a két sorozatot és szó szerint írtam ki egy-két elejtett mondatot! Ráébresztett arra, hogy nagyon vékony a határ a főhős és a "szimpla" szereplők közt. Hogy az idő nem csak lineárisan haladhat egy műben ( bár addig is tudtam, de az a zsenialitás ahogy abban a két animében ez meg van jelenítve felejthetetlen! ), és hogy mindenki a maga életének főhőse! //

Code Geass
// A gyatra grafika mellett nehéz volt elmennem, azonban után rátaláltam egy olyan történetre amiről azt hiszem túlzások nélkül állíthatom, hogy megváltoztatta az írásról alkotott elképzelésem. A főhős nem biztos, hogy ellensége a főgonosznak.. jah várjunk, rosszul írtam. Negatív hősnek. Nem mindegy, hogy főgonosz, vagy negatív hős. Aztán nem volt semmi végig nézni azt, hogy a főhős egyben a negatív hős is! //

Film
Az ördög ügyvédje

// Nem is tudok mit hozzáfűzni nagyon. Kíméletlen történet volt és nagyon valóságos. Szinte a bőrömön éreztem a döntések súlyát, minden elborultságával együtt. xD //

Művész
Ernest Hemingway
// Amikor képes vagy nevetni egy háború kellős közepén, és amikor egy szimpla pincébe való bejutás kudarca előre vetíti számodra a halált érzetét, vagy amikor elolvasol egy teljesen hétköznapi jelenetet, majd leteszed egy pillanatra a könyvet és hirtelen minden szónak három négy jelentése lesz, amik egyre mélyebbek.... akkor Hemingwayt olvasol! *.*
Bár én olyan egyszerű sallangmentességgel nem tudok írni, mint ő, de ami késik nem múlik!  *.* //
Vissza az elejére Go down
https://kepirok.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ajánló   Ajánló Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ajánló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
KÉPírók :: KÉPírók :: BESZÉLJÜK MEG-
Ugrás: