KÉPírók
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KÉPírók

Amatőr online irodalmi műhely
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Teddy - Az álmaim őrzője

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Pete W

Pete W


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2015. Mar. 14.
Age : 31
Tartózkodási hely : Budapest

Teddy - Az álmaim őrzője  Empty
TémanyitásTárgy: Teddy - Az álmaim őrzője    Teddy - Az álmaim őrzője  EmptySzomb. Márc. 21, 2015 10:28 am

Teddy


Biztos ismered a történetet, a legendát, melyben a játékok életre kelnek. Sőt, nem csak ismered, de egy időben hittél is benne, hogy a játékaid mind felélednek az éjszaka közepén. Próbáltad kijátszani őket, de sosem sikerült. Tetetted, hogy alszol, pedig nem, de mindig elaludtál, amikor már láthattad volna őket valóban mozogni. Lehet rég volt, lehet nem is emlékszel már rá. Vagy csak egyszerűen felnőttél. Mondjuk a szokás megmaradt. Neveket adsz a plüsseidnek és magad mellé fekteted őket, hogy vigyázzanak az álmaidra.
Az én Teddy macim is egy hasonló hős volt. A fakardjával és egyszerű pajzsával már számtalan bestiával megküzdött, hogy az álmaim szépek és nyugodtak legyenek. Emlékszem, hogy miként is küzdött meg értem a gonosz hét fejű sárkánnyal a fekete kastélynál. A legmagasabb torony, legfelsőbb ablakából láthattam az egész küzdelmet. Bátor volt és erős, a kardja pedig bár tompa, de törhetetlen. Óhatatlanul és becsülettel védte az álmaimat Szuroktól és az ő gonosz társaitól. Hiszem, hogy  a Mummussal is ő küzdött meg azon a bizonyos éjszakán. A Nagyim állította, hogy csak a macskák randalíroztak a házban, de akkor én egy csata hangjait hallottam.
De Teddy sajnos nem volt sérthetetlen. A nappalok voltak az ő gyengéi, mikor is nekem kellett volna rá vigyázni és nem fordítva. Igyekeztem, de tagadhatatlan, hogy nem voltam olyan, mint ő. A nap közben történő kalandjainkat nem viselte igazán jól és a mosógépbe a ruhák közé is szinte hetente kellett be tenni őt. Na meg persze a nemezisétől sem tudtam sosem megmenteni. Átkozott palotapincsi. Ügyetlen voltam és figyelmetlen, de sosem sértődött meg rám úgy igazán. Látszott az állapotán, hogy igencsak csak megviselte őt egy – egy közös kalandunk, de sosem hagyott magamra. Szakadt és sok helyen foltozott volt, de valahogy Anyum öltései mindig összerakták őt. Jó barátom volt és hűséges társam. Bár már más ágyában alszik, de fontosabb álmokat őriz.
Ahogy leakasztottam őt most a szárítóról és ahogy vittem át a szobákon, úgy vissza emlékeztem ezekre. Miként is vesztette el a bal szemét, vagy épp hogyan is kellett tőből visszavarrni a karjait. Tényleg ügyetlen voltam.
- Anyu, Anyu – szólt a szobájánál rám váró kis manó.
- Itt vagyunk, jövünk már.
- Szerinted haragszik még rám? Haragszik, hogy a sárba ejtettem?
- Dehogy. Nézd, már teljesen tiszta – mosolyogtam és guggoltam le hozzá.
Említettem ugye, hogy Teddy már nem az én ágyamban alszik?
Vissza az elejére Go down
Hedgedog
Admin
Hedgedog


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2014. Dec. 28.

Teddy - Az álmaim őrzője  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teddy - Az álmaim őrzője    Teddy - Az álmaim őrzője  EmptySzer. Márc. 25, 2015 12:35 pm

Azigen! Smile Első Pete novellának tökéletes! Pont az a mondanivaló, amit olyan jól esik újra olvasni! Smile Ha kell kis helyesírási javítás, akkor szólj, egy-két hiba volt, amit kiszúrtam még én is, de a franc akar részletekbe belemenni, amikor egyébként ügyes kis írás. Van benne még potenciál, ahogy benned is temérdek lehetőség van még Smile

Kedvem lett egy újabb fordulóhoz! Köszi! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Tiana

Tiana


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2014. Dec. 28.

Teddy - Az álmaim őrzője  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teddy - Az álmaim őrzője    Teddy - Az álmaim őrzője  EmptySzer. Márc. 25, 2015 1:11 pm

Én ezt régebben olvastam és azért nem írtam még ide mert... nos ez a novi egyszerűen aranyos! Tisztán előttem van a cuki kislány, ahogy kezébe veszi a plüssét! *.*

Én tényleg nem tudok mást mondani rá. xD Még ilyet! :3
Vissza az elejére Go down
https://kepirok.hungarianforum.com
Pete W

Pete W


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2015. Mar. 14.
Age : 31
Tartózkodási hely : Budapest

Teddy - Az álmaim őrzője  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teddy - Az álmaim őrzője    Teddy - Az álmaim őrzője  EmptySzer. Márc. 25, 2015 7:07 pm

Kedvesek vagytok! Köszi! :]

Hedgedog. Kérlek, mond! Azt hiszem ideje lenne megtanulnom helyesen írni.
Idén egyik célom, hogy tudjak szépen írni. Például a reggeli buszozás közben most igyekszem bepótolni az elmúlt huszonkét év könyvolvasás hiányát. És bár lehetnek szépek a szavak, a gondolatok, a mondatok, ha azok helytelenül vannak írva, úgy elveszik az igazi varázs. Szóval csak annyi, hogy ha van mit javítani, úgy mond a hibákat. Előre is köszi. :]
Vissza az elejére Go down
Hedgedog
Admin
Hedgedog


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2014. Dec. 28.

Teddy - Az álmaim őrzője  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teddy - Az álmaim őrzője    Teddy - Az álmaim őrzője  EmptySzer. Márc. 25, 2015 7:44 pm

Smile Szépen megfogalmaztad a lényeget:


Lássuk akkor:

"Lehet rég volt" Ez egész pontosan úgy néz ki, "Lehet, rég volt". Mert van abban a mondatban egy "hogy" (lehet, hogy rég volt), amit nem írtál ki, ami teljesen rendben van, hiszen sokszor kihagyjuk, ezzel is megelőzve pl a szóismétlést, másrészről viszont attól még muszáj oda a vessző. Tehát két szabály. Az első, hogy minden "hogy" elé vesszőt teszünk. A második, hogy attól még, hogy nem írjuk ki, kell oda az a vessző Smile Pont nemrég merült ez fel egy másik oldalon egy másik írásnál is. Ott nem "hogy"-al, de bemásolom, hadd okuljunk.
"Tolvaj volt, ha kellett gyilkolt is" Itt az "akkor" van eldugva. Egyébként is illene az "akkor" elé vessző, de ha még ki sem írtuk, akkor aztán főleg muszáj valamivel érzékeltetni, jelezni, hogy ott el van dugva valami.
Kíváncsi vagyok, hogy ilyen alapon megtalálod-e itt is a hibát: "lehet nem is emlékszel már rá." Wink


"igencsak csak megviselte őt egy – egy közös kalandunk" Hagyjuk most a duplikálást, nyilván akaratlanul követted el (bár a hiba nem felismerése nem mentesít a következményektől Smile ), helyette ejtsünk néhány szót a kötőjel és a gondolatjel különbségéről. Zanzásítva: neked most gondolatjel kellett volna, ami előtt és után nem hagyunk szünetet. Tehát helyesen: "egy-egy". A kötőjel központozáshoz kell, pl: Nem tudom, hogy mire gondolsz – vakarta meg a fejét –, pedig nagyon igyekszem megérteni. Itt alig látszik, de a kötőjel hosszabb is Smile Dióhéjban ennyi.


Van még néhány apróság, de pl a párbeszédek jól vannak megírva, a nyelvtani szabályok szerint. Előfordulnak figyelmetlenségből eredő hibák, de a legfontosabb, hogy egynek tökéletes, és nagyon látszik benne, hogy lehetne még több belőle.

Kiemeltem két hibatípust, de lesz majd még mire odafigyelni Smile Tök jó, hogy itt vagy! Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Teddy - Az álmaim őrzője  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teddy - Az álmaim őrzője    Teddy - Az álmaim őrzője  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Teddy - Az álmaim őrzője
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
KÉPírók :: FORDULÓK :: 3. FORDULÓ :: EGYPERCESEK-
Ugrás: